İçeriklerimizde en gelişmiş AI teknolojilerinden yararlanıyoruz.
yeralti-bilinmezliklerle-dolu

Yeraltı bilinmezliklerle dolu!

Yeraltı bilinmezliklerle dolu! Yerel medyada yayınlanmış bu ilginç haberi siz define avcılarıyla paylaşıyoruz:

 

Çökmeyle birlikte ortaya çıkan çukur merak uyandırdı.

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde aşırı yağışlar sonrası meydana gelen çökmeyle oluşan 4 metre genişliğe sahip devasa çukur, vatandaşların ilgisini çekiyor.

Hatay’da geçtiğimiz günlerde kuvvetli yağış etkili oldu. Yağış sonrası Dörtyol ilçesi Amanos Dağı eteklerindeki asfalt yolun kenarında çökme meydana geldi. Burası Kuzuculu – Üçkoz yayla yolu Karapüren mevkiinden geçen asfalt yol. Yaklaşık 8 metre derinliğinde iç kısmı 4 metre genişliğe sahip olan devasa çukur ortaya çıktı. Kendiliğinden ortaya çıkan çukuru, doğa tutkunu Nazım Sönmez fark etti. Yol kenarında olması sebebiyle tehlike arz eden çukur merak uyandırdı.

Amanos dağlarında keşif ve geziler yaptıklarını belirten doğa tutkunu Nazım Sönmez, oluşan çukurun tehlike arz ettiğini belirterek, “Yağmurlu bir havada Amanos dağlarında gezi yaparken yolun altına doğru ilerleyen kendiliğinden oluştuğunu düşündüğümüz derin bir çökme ile karşılaştık. İçerisine girdiğimizde bir mağara mı yoksa geçmiş yıllarda bölgede yapılan maden arama çalışmasına bağlı bir çökme mi anlayamadık. Ancak oluşan çukur günde yüzlerce aracın geçtiği asfalt yolun altında olması nedeniyle tehlike arz ediyor. Bizler elimizden geldiğince yoldan geçen sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Yetkili birimlerimizin burada inceleme yapmaları ve gerekli önlemleri almalarını istiyoruz” dedi.

 

Kaynak: Cumhuriyet Gazetesi

Yayınlanma: 27.05.2024

Not: Okunabilirliğin artırılması için düzenlenmiştir…

 

Yeraltı hazinelerini keşfetmek için bir dedektör sahibi olmaya ne dersiniz? Sizin için en uygun cihazı seçmek için dedektör çeşitlerine bu linkten ulaşabilirsiniz.
“ Yeraltı bilinmezliklerle dolu! ” için 1 yorum yapılmış
  1. nereye el atılsa altında birşey çıkıyor. ne çok medeniyet gelmiş geçmiş şu topraklarda.