İçeriklerimizde en gelişmiş AI teknolojilerinden yararlanıyoruz.
Kapı Dedektörü Nedir? - Kapak Görseli

Kapı Dedektörü Nedir?

Kapı Dedektörü: Güvenlik İçin Zorunlu Geçiş Noktaları

Kapı dedektörü, havaalanları, alışveriş merkezleri gibi güvenliğin üst düzeyde olması gereken alanlarda bulunan cihazlardır. Bireylerin üzerlerinde ya da yanlarında metal nesne taşıyıp taşımadıklarını belirlemek için elektromanyetik alanlar kullanırlar. Güvenlik kontrol noktalarından geçen kişileri otomatik olarak taramak için tasarlanmıştır. Potansiyel tehditleri saptamak amacıyla kullanırız.

Bu dedektörleri, havaalanı güvenliğinden mahkeme salonlarına kadar birçok farklı alanda kullanırız. Ayrıca gelişmiş algılama yetenekleriyle, güvenlik personeline yardımcı olur. Yüksek duyarlılığa sahip kapı dedektörleri, silahların yanı sıra, belirli tipte metalleri de tespit edebiliriz. Bu dedektörler, güvenlik ihlallerini önleme konusunda ilk savunma hattı olarak kabul edilir.

Gelişmiş kapı dedektörleri, alarm seviyelerini, hassasiyeti ve hedef metalin türünü ayarlamak için çok sayıda ayar sunar. Bazı modeller, güvenlik personelinin metal nesnenin yerini hızla tespit etmesine yardımcı olmak için bireysel bölgelerde alarm verme özelliğine sahiptir. Güvenlik teknolojilerindeki bu yenilikler, güvenlik protokollerinin hızlı ve etkin bir şekilde uygulanmasını sağlar.