İkinci El Lorenz Z2 2 Başlıklı Dedektör

235.000 ₺

İlan Açıklaması

İkinci El Lorenz Z2 2 Başlıklı Dedektör

1X1 Çerçeve Başlık
35 dd Başlık
Kablolu Kulaklık
Lorenz Z2 Taşıma Yeleği
Lorenz Z2
LORENZ Z;
Altın, gümüş ve bronz gibi farklı metallerden yapılmış gömülü kalıntıları bulun
Heykeller – kılıçlar gibi eski eserlerin tespiti
Altın sikkeler gibi altın hazine tespiti – yüzük gibi mücevherler
Doğal altın ve küçük altın külçelerinin tespiti.
Lorenz Deep Max Z2 Arama Teknolojisi
Lorenz Deep Max Z2 metal dedektörü teknolojisi, Darbeli Zemin Dengeleme Sistemi (Pulse GBS) adı verilen özel Darbe İndüksiyon teknolojisine dayanmaktadır.

Prensip, bakır bobinlerden geçen arama bobinlerindeki akımın kısa bir yoğun manyetik darbe yaymasıdır, bu manyetik darbeler metal nesneler gibi iletken malzemelerde girdap akımları üretir, örneğin altın bir sikke, girdap akımları metal bir nesnede tutulacak ve ölecektir. arama bobini tarafından yayılan manyetik darbe kapandıktan sonra.

Bu nedenle, bu girdap akımlarını, şimdi bir alıcı bobin olarak işlev gören aynı arama bobini vasıtasıyla gecikmeli alım fazı sırasında tespit etmek mümkündür.

Bu küçük voltaj değişikliklerini algılamak için oldukça karmaşık bir elektronik devre gereklidir ve bu belirli sinyali alınan parazitten ayırması gerekir. Arama bobini alanının yakınında bir metal olduğunda, kulaklık veya dahili hoparlör aracılığıyla sesli bir sinyal yayan voltaj kontrollü osilatöre (VCO) sahip bir ses sahnesini sürmek için sinyalin yükseltilmesi gerekir.

Pulse GBS (Zemin Dengeleme Sistemi) özellikle derinlikte arama yapmak için uygundur. Bu elektronik cihazın performansı tuzlu sudan, çoğu mineralli zemin türünden veya sıcaklık değişikliklerinden neredeyse etkilenmez.

Performans ve derinlik yeteneklerini geliştirmek için bir güç PST (Pulse Shaping Technology) eklendi. Verimli düşük elektromanyetik parazit dönüştürücüler ve düşük kendi kendine deşarj piller ile eksiksiz güç yönetimi, bu dedektörü dünya çapında çalışma için daha da esnek hale getirir.

Veri Kaydedici Birimi
Bir Veri Kaydedici birimi, Lorenz Detecting Systems tarafından geliştirilen Donanım/Yazılım kombinasyonudur, her şeyden önce kullanımı kolaydır, çok doğru çalışır ve uygun maliyetlidir. DEEPMAX Z2’nin yalnızca üç kontrolü, hem yeni başlayanlar hem de mühendisler, jeologlar, arkeologlar, bilim adamları ve daha pek çok profesyonel için veri toplamayı bir zevk haline getirecektir.

DEEPMAX Z2 metal dedektörünün çok gelişmiş bir çok kanallı veri kaydedici işlevi, zeminden birkaç yolla geçerken aynı anda farklı veri kanallarını alır ve bilgileri belleğe kaydeder.

Saha verilerini kaydettikten sonra, bilimsel Surfer Yazılımı, saklanan verileri dakikalar içinde bir bilgisayarda renk, kontur, yüzey, görüntü veya vektör haritalarına kolayca ve doğru bir şekilde dönüştürür.

Ek bir Lorenz Scripter Yazılımı bu nedenle her alanla otomatik olarak on iki harita oluşturacaktır. Altısı iki boyutlu ve altısı üç boyutludur. Operatör bu nedenle farklı ızgara ve haritalama yöntemleri arasında seçim yapabilir. LORENZ. Kullanıcılar temel olarak atık imhası, meteorlar veya kayıp uçaklar için araştırma yapacaktır. Anlamsız hiçbir işlev operatörün kafasını karıştırmayacaktır. Zemin birden fazla parkurla kaplanırken aynı anda altı farklı harita oluşturulacaktır. Her tarama/haritaelektronik analiz yöntemine bağlı olarak farklılık gösterir ve bu nedenle yalnızca farklı hassasiyet aralıkları vermekle kalmaz, aynı zamanda toprağa gömülü olası metal türünün anahtarı olabilir.

Arama Başlıkları
Lorenz Deep Max Z2’ye özel arama ve lokasyon amaçları için farklı arama bobinleri bağlanabilir. Genel olarak, küçük arama bobinleri küçük metal nesneler üzerinde harika algılama derinlikleri sunarken, büyük arama bobinleri büyük nesneler üzerinde mümkün olan en yüksek algılama derinliklerini sunar. Ayrıca Olası algılama derinlikleri dedektörün ayarına, metalin türüne, metal nesnenin şekline ve biraz da arama başlığının altındaki zeminin türüne bağlıdır.

Cihaz Özellikleri :

Her türlü metal türüne karşı yüksek hassasiyet
Mineralli zeminde veya tuzlu suda kararlı çalışma
Birkaç kontrol ve özelleştirilmiş LCD ekran ile güvenilir / basit kullanım
Büyük bobinlerle tam nokta atışı
Geniş alanların çok kolay ve etkili tespiti
Küçük, istenmeyen metal nesneler tanımlanabilir veya ortadan kaldırılabilir
Farklı ayarlarla yüksek sesli yanıt hızı
Logaritmik sesli yanıt ve yoğunluk çubuğu
kolay nokta atışı için grafik okuma
Sesli alarm tonuyla pil kontrolü
Geliştirilmiş demirli/demirsiz tanımlama
Kararlı statik yanıt (akustik ve görsel)
Su geçirmez arama bobinleri